mar 22 2019

KONOPIE NA RATUNEK SKÓRZE - ŁUSZCZYCA


MAŚĆ KONOPNA NA BÓL I #ŁUSZCZYCĘ

Kamfora jest substancją o szerokim zastosowaniu w przemyśle farmaceutycznym i tworzyw sztucznych. Znajdziemy ją w maściach przeciwbólowych i przeciwkaszlowych oraz w środkach do odstraszania owadów. Poza Europą jest używana w przemyśle spożywczym w celu ochrony produktów przed owadami i drobnoustrojami. Dawniej stosowana była w tradycyjnej medycynie Indii, Chin i Japonii jako środek przeciwkaszlowy podczas przeziębienia, zapalenia oskrzeli i astmy oraz w formie maści na bóle reumatyczne, zwichnięcia i bóle mięśniowe, a więc podobnie jak dziś.

Kamfora w kontakcie ze skórą powoduje uczucie chłodu, aktywując receptory zimna. W tym samym czasie działa znieczulająco na receptory odpowiedzialne za odczuwanie bólu, podrażnienia i swędzenia, przynosząc ulgę.

 

Olej Konopny na choroby skóry

Badania nad właściwościami oleju konopnego pokazują, że jest to najlepszy produkt na problemy skórne, pomagający zredukować objawy łuszczycy czy też egzemy. Olej konopny wspomaga regenerację naskórka..  Olej  ten zawiera 75% Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT), a szczególnie należące do esencjonalnych kwasów tłuszczowych (EFA) kwas linolowy (56%) i alfa-linolenowy (19,4%), oraz witaminy A, D i E, fitosterole, fosfolipidy i minerały. Zielony kolor oleju jest wynikiem zawartości chlorofilu, naturalnie występującego w nasionach, który działa przeciwzapalnie i łagodząco. Olej z konopi jest jedynym olejem naturalnym charakteryzującym się idealną proporcją NNKT, pełniących kluczową rolę w metabolizmie lipidów w organizmie człowieka. Proporcja ta wynosi dokładnie 3:1 – kwas linolowy (LA) należący do rodziny kwasów omega-6 do kwasu alfa-linolenowego (LNA lub ALA) należącego do rodziny kwasów omega-3.
EFA (Essential Fatty Acid) są prekursorami hormonów miejscowych, min. prostoglandyn, które utrzymują skórę w dobrej formie oraz zapobiegają jej przedwczesnemu starzeniu.
Niedobór EFA powoduje, że zanika naturalna odporność skóry na działanie czynników zewnętrznych, częściej pojawiają się podrażnienia, zaczerwienienia, przebarwienia, stany zapalne, łojotok, trądzik, wyprysk atopowy i łuszczyca. Skóra staje się sucha (wzrost TEWL) i mało elastyczna, co przyspiesza tworzenie się zmarszczek. Olej z konopi, dzięki wysokiej zawartości EFA, wykazuje wybitne działanie odżywcze, immunostymulujace, przeciwalergiczne, regeneracyjne i przeciwstarzeniowe. Wpływa korzystnie na strukturę i wygląd skóry, która staje się bardziej elastyczna i uzyskuje ładniejszy koloryt, a wszelkiego typu podrażnienia i chorobowe stany zapalne (łuszczyca, AZS, egzema) ulegają złagodzeniu.
Chemiczny skład oleju z konopi jest zbliżony do naturalnego tłuszczu ochronnego wydzielanego przez skórę ludzką , dzięki czemu, zastosowany w preparatach kosmetycznych, poprawia gospodarkę lipidami, szczególnie skóry #łojotokowej i trądzikowej – łój staje się rzadszy i nie czopuje ujść gruczołów łojowych, co min. zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych.

Salicylan metylu – organiczny związek chemiczny z grupy estrów, ester metylowy kwasu salicylowego. Bezbarwna lub żółtawa ciecz o silnej, charakterystycznej woni. Związek znalazł zastosowanie w lecznictwie. Stosowany miejscowo na nieuszkodzoną skórę jako lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i rozgrzewający.

Witamina E dla młodości i pięknej skóry 

 

Zdolność zwalczania wolnych rodników zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Dodatkowo odżywia, regeneruje oraz nawilża skórę. Mimo że kosmetyki z jej dodatkiem pasują do każdego rodzaju skóry, poleca się je przede wszystkim tym, osobom, których skóra jest wrażliwa i podatna na podrażnienia. Łagodzi objawy łuszczycy, egzemy, skutecznie walczy z trądzikiem oraz chroni przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

 

MAŚĆ KONOPNA DOSTĘPNA TUTAJ : https://konopiafarmacja.pl/

łuszczyca